Domov
Dnes je 29.08.2016. Stránka načítaná o 09:04. Meniny má Nikola. Tlačiť Domov en de

Úvod

Podujatia

:: UHORSKÉ MANÉVRE V STUPAVE

UHORSKÉ MANÉVRE V STUPAVE
2. - 4. SEPTEMBER 2016
Dobový vojenský život napoleonského obdobia priblíži Stupavčanom podujatie Uhorské manévre. Cez víkend môžete v našom meste stretnúť vojakov z jednotiek francúzskych, rakúskych a ruských armád napoleonského obdobia. Súčasťou manévrov budú aj ukážky dobových výcvikových predpisov a bojovej šarvátky v Kaštieľskom parku.

:: FOTO FOKUS

FOTO FOKUS
Talentovaní fotografi, pozor!

Radi pozeráte na svet objektívom fotoaparátu?
Chceli by ste svoju fotografiu vystaviť?

Práve pre vás mesto Stupava v spolupráci s OZ Pour Art pripravili fotosúťaž FotoFokus. Stupavská fotosúťaž je pre všetkých začínajúcich aj pokročilých fotografov na tému:

„Váš knižný hrdina v našom meste"

Podľa vlastnej fantázie a ľubovoľnej fotografickej techniky zhmotnite svojho knižného hrdinu, ktorý „ožije" objektívom fotoaparátu v meste Stupava.

Najlepšie vybrané fotografie vystavíme pri prí­le­žitosti slávnostného otvorenia novej Mestskej knižnice R. Morica. Každý autor môže do súťaže prihlásiť maxi­málne 2 súťažné fotografie. Vybrané fo­tografie zasielajte v di­gi­­tálnej podobe a v tlačovej kvalite na e-mail: martina.miticka@stupava.sk, predmet „FotoFokus". Nezabudnite uviesť názov fotografie (knižného hr­dinu / autora knihy), svoje meno, adresu a kon­taktné úda­je.

Uzávierka súťaže je 31. augusta 2016

Zaregistrované fotografie budú zverejnené 12. 9. 2016
na FB stránke www.facebook.com/MKICStupava,
kde budú môcť za ne hlasovať návštevníci stránky.
Hlasovať môžete do 10. 9. 2016. Prvé tri fotografie
s najvyšším počtom hlasov budú odmené.

Vyhodnotenie súťaže bude 12. 10. 2016

1. cena
Darčeková poukážka na nákup kníh v hodnote
100 eur a členské v Knižnici R. Morica na rok 2017

2. cena
Darčeková poukážka na nákup kníh
v hodnote 50 eur a členské v Knižnici R. Morica na rok 2017

3. cena
Darčeková poukážka na nákup kníh
v hodnote 30 eur a členské v Knižnici R. Morica na rok 2017

 

:: STUPAVA V POHYBE

DNEŠNÉ PODUJATIE STUPAVA V POHYBE
PREKLADÁME NA 1. SEPTEMBRA

Mesto Stupava pozývame športových nadšencov na prvý ročník netradičného mestského behu STUPAVA V POHYBE. Súťažiť budeme aj v kategórii PÁROVÝ BEH. Vytvorte si súťažnú dvojicu mama - otec, brat - sestra, dedko - vnučka, kamarát - kama­rát... Prvé tri najlepšie bežecké dvojice budú odmenené. Pre najkrea­tívnejšie oblečenú dvojicu je pripravená špeciálna cena.

Nudiť sa nebudú ani diváci, v cieli s občerstvením môžu pov­zbudzovať svoju súťažiacu dvojicu. Pre najmenších sú pripra­vené rôzne športové disciplíny. Zažite s nami popoludnie plné športu a zábavy. Akcia určená pre všetkých, ktorí majú radi
pohyb na čerstvom vzduchu. Tak neváhajte a príďte si
spríjemniť posledné prázdninové dni!

Štart: 14.00 hod. Nám. Sv. Trojice

Cieľ: Nám. Sv. Trojice

Termín: 21. 8. 2016

Dĺžka trate: 4 km

Povrch trate: asfalt, nespevnený terén

Kategórie:
ženy do 30 rokov, do 50 rokov, nad 50 rokov
Muži do 30 rokov, do 50 rokov, nad 50 rokov

Prihlasovanie: www.mkic.sk

Prezentácia: na mieste štartu od 12.00 hod.

Štartovné: 5,- eur

STUPAVA V POHYBE 21.8.2016 PRIHLÁŠKA

 

 

:: Program podujatia Dni Zelá 2016

Orientačná mapa podujatia Dni Zelá 2016

:: Biela pastelka 2016

Matej Tóth, ambasádor Bielej pastelky 2016: „Chodím za tých, ktorí to potrebujú."

Biela pastelka je verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím organizovaná Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska od roku 2002. Stala sa symbolom sveta nevidiacich. Aj biele, teda zdanlivo neviditeľné línie sa na farebnom papieri stávajú zreteľnými. A práve tak aj problémy nevidiacich a slabozrakých ľudí možno po vytvorení vhodných podmienok poľahky riešiť.
Výnos verejnej zbierky bude použitý na:
- podporu aktivít, ktoré zrakovo postihnutým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života,
- špeciálne rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou palicou, kurzy Braillovho písma, práce s rôznymi kompenzačnými pomôckami, sebaobsluhy a pod.,
- oboznamovanie verejnosti s možnosťami riešenia problémov nevidiacich a slabozrakých ľudí.
V roku 2016 sa verejná zbierka začala 15. júna a trvať bude do 31. decembra. Počas tohto obdobia bude možné prispieť na účet verejnej zbierky SK11 3100 0000 0040 3001 6204, zaslaním SMS v hodnote 2 € na číslo 820 alebo on-line cez www.bielapastelka.sk. Naše tradičné dvojčlenné tímy, ktoré budú za dobrovoľný príspevok ponúkať spinky v tvare bielej pastelky, budete môcť v mestách po celom Slovensku stretnúť 23. a 24. septembra. Popri zaujímavostiach v informačných stánkoch sme si pre vás pripravili bohatý program, aby ste si na chvíľu aj vy na vlastnej koži mohli vyskúšať, aké to je byť nevidiacim či slabozrakým. A keďže 15-ročná Biela pastelka si zaslúži výnimočnú oslavu, vyvrcholením sprievodných akcií bude pokus o vytvorenie rekordu v zapojení sa čo najväčšieho počtu ľudí do chôdze s bielou palicou a následný zápis do Slovenskej knihy rekordov. Túto skúšku svojej odvahy bude môcť s klapkami na očiach a touto neodmysliteľnou pomôckou nevidiacich v ruke podstúpiť každý z vás od 10:00 do 17:00 v Bratislave, Trnave, Nitre, Topoľčanoch, Trenčíne, Banskej Bystrici, Žiline, Martine, Prešove, Poprade či v Košiciach. Piatkovou Bielou pastelkou 2016 vás v Bratislave tak ako po minulé roky bude sprevádzať speváčka a moderátorka Kristína Prekopová.
Za akúkoľvek prejavenú podporu vám ďakujeme.