Navigácia

Obsah

Archív akcií

Obmedziť výpis akcií na


Dátum konania: calendar calendar

Spoločenská Stupava 1
23. 3. 2019 začiatok od 09:00, dĺžka 180 minút
Miesto konania: Mestská knižnica Ruda Morica
Srdečne Vás pozývame do Mestskej knižnice Ruda Morica v sobotu 23.3.2019 od 9:00 hod. na stolové spoločenské hry pod názvom: Spoločenská Stupava.
Máme pre Vás pripravené hry ako pre deti, mládež tak aj pre dospelých. Tešíme sa na vás.

Hry nám požičiava kamenný a webový portál: https://www.ihrysko.sk/.
celý text

DEŇ VODY 1
22. 3. 2019 začiatok od 09:00, dĺžka 5 hodín
Miesto konania: Mesto
Mestské kultúrne a informačné centrum v spolupráci so Základnou školou kapt. J. Nálepku organizuje k svetovému Dňu vody brigádu zameranú na čistenie brehov potoka pri Mlynskej ulici. Samozrejme, všetci dobrovoľníci, ktorí chcú pomôcť s čistením brehov sú vítaní. Brigáda sa uskutoční dňa 22.3.2019 od 9:00 hod. do 14:00 hod. Pracovné pomôcky - vrecia na odpad a rukavice si môžete vyzdvihnúť v Kultúrnom dome v kancelárií MKIC a prispieť tak k čistejšiemu prostrediu nášho potoka. Vrecia s odpadom sa budú zhromažďovať pri Kultúrnom dome. Takisto bude pre účastníkov zabezpečené aj drobné občerstvenie.
Mestská knižnica Ruda Morica zároveň organizuje prednášku na tému: Ohrozenie a ochrana vodných biotopov: Rozprávanie o ochrane vody a možné riziká vodných biotopov na Slovensku.
celý text

#
7. 12. 2018 - 9. 12. 2018 začiatok od 16:00
Miesto konania: Mesto
DECEMBER – Do podujatia Bratislavského kraja s názvom Župné Vianoce sa zapojilo aj mesto Stupava. Domáci aj hostia si môžu užiť čarovnú decembrovú atmosféru vianočných trhov s vôňou tradičných oblátok, medovníkov, vareného vína a všetkého, čo k tomu patrí - koledy, dobré jedlo, stánky s drobnosťami a príjemná domáca atmosféra - to všetko a ešte viac ponúka podujatie Župné Vianoce na Námestí Sv. Trojice so sprievodným programom v blízkej synagóge. Milou tradíciou je spoločné odpočítavanie rozsvietenia vianočného stromu a jeho výzdoba deťmi zo stupavských materských škôl. Podujatie Župné Vianoce je charakteristické svojou príjemnou adventnou atmosférou a pocitom domáckej spolupatričnosti. celý text

#
21. 7. 2018 začiatok od 06:00
Miesto konania: Mesto
Štyrikrát do roka sú súčasťou týždenných trhov aj veľké jarmoky (Veľkonočný, Svätojakubský, Svätomartinský a Mikulášsky jarmok) so širšou ponukou tovarov od pestovateľov, chovateľov a remeselníkov. Jarmoky sa konajú na tom istom mieste ako týždenné trhy - v Sedliackom dvore pri Kultúrnom dome a jeho blízkom okolí, v čase od 6.00 do 14.00 hod.

13. apríl - Veľkonočný jarmok
27. júl - Svätojakubský jarmok
9. november - Svätomartinský jarmok
7. december - Mikulášsky jarmok
celý text

#
6. 1. 2018 začiatok od 07:00
Miesto konania: Mesto
Pravidelné týždenné trhy ponúkajú každé sobotné doobedie na predaj ovocie, zeleninu, textil, obuv, zmiešaný sortiment dennej potreby a občerstvenie. Týždenné sobotné trhy sa konajú v Sedliackom dvore pri Kultúrnom dome a jeho blízkom okolí od 6.00 do 14.00 hod. celý text